شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - msh - 2012-02-09 01:57 AM

اینم برونینگ تقلبی من
[تصویر: 1111.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-02-09 10:24 AM

من يادمه پدر بزرگم يه سنگ سياه مستطيلي داشت كه براي تيز كردن داس ازش استفاده ميكرد ميگفت سنگ نفته خدابيامرز نميدونم چيكارش كرد !
سنگهاي چاقو تيز كن كه تو بازار 2-3 تومن قيمتشونه باور كنيد كارد و چاقوهاي من اون سنگها رو موقع تيز كردن پودر ميكنن خخخخ با هر بار كشيدن لبه كارد روي اين سنگها يه لايه از رو سنگ ورداشته ميشه Khansariha (214)
فقط يه سنگ آجري رنگ تو ساحل پيدا كردم كه از پس اين كاردها بر مياد براي تشخيص اينكه آيا سنگ مورد نظر ميتونه چاقو رو تيز كنه يا نه بهترين كار تسته!اگه با چند بار كشيدن تيغه بروي سنگ رنگ خاكستري روي سنگ بجا موند و پودر زيادي توليد نشد اون سنگ مناسبه.و با ديدن بافت و دونه بندي سنگ ميشه چند نوع سنگ پيدا كرد و بترتيب از دونه درشت براي تيز كردن استفاده بشه و بترتيب به دونه ريز
يه وسيله جالب براي تيز كردن كارد دارم بد نيست بگم.من تهران از يه فروشگاه لوازم برق فشار قوي يه لوله پرسيلن(چيني بدون لعاب)كه فكر ميكنم براي عايق استفاده ميشه و طولش حدود 60-70 سانت و بشكل يه لوله 2.5 هست خريدم قيمتشم زياد نبود اون موقع 4-5 تومن بود و با گرانيت بر از وسط نصفش كردم الان بجاي مصقل براي تيز كردن كارد و چاقوهاي خودم و آشپزخونه استفاده ميكنم عاليهKhansariha (214)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2012-02-09 11:48 AM

جاوید جان چیز خیلی با حالی رو معرفی کردی Khansariha (8)،فکر کنم این از دایره زیر بشقاب چینی که بدون لعابه بهتر باشهKhansariha (214)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - leopard - 2012-02-09 12:08 PM

[تصویر: 7hphx1vapof3moapfpf3.jpg]

برای همچین چیزایی نیاز به مجوز هست؟
اخه یکی از اشناهامون بهم گفته بود مجوز میخواد

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2012-02-09 12:15 PM

تازگیا به اسلحه سرد غیر متعارف گیر می دن.ولی تبر رو فکر نمی کنم من یکی همیشه پشت ماشینم هست.اون خنجر شبه سرنیزه یکم مورد داره.Khansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - leopard - 2012-02-09 12:29 PM

پس باید یه فکری باسه خنجره بکنم(دلم نمیاد اخه کادوی تولدمه)
نمیشه مجوز باسش بگیرم؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-09 01:57 PM

حمل کاردهای سنگری که کاربرد نظامی داشته باشه مجاز نیست. فکر نمی کنم کارد دوستمون کارد سنگری باشه. ولی در کل یا مجازه یا نیست و اگه نباشه مرجعی نیست که براش مجوز صادر کنه. در جنگل بیابون هم کسی به این چیزا گیر نمی ده. تو خیابون کارد آشپزخونه هم با خودتون حمل کنید ممکنه بهش ایراد بگیرند.
من امروز چاقو و چاقو تیز کن ونگرم به دستم رسید. فرصت بشه عکسش رو می زارم. در خالت باز 22 سانت و تیغش 10 سانته. با توجه به این که تیغه چاقوش ضامن داره دست کمی از یک کارد کوچک نداره.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - masih.hunter - 2012-02-09 05:44 PM

دوستان این چاقو شاید 200 سال از سنش بگذره از پدر پدر بزرگم به ارث رسیده

دوربین بهتر دم دست نبود قول میدم عکسهای بهتر ازش تهیه کنم جنسش از فولاده روش کنده کاریهای جالبی داره و جنس دسته از صدف هستش جابتر اینکه اون زمان با اون امکانات کم چجور میتونستند انقدر ظریف کار انجان بدن.
[تصویر: Image000.jpg]

[تصویر: Image001.jpg]

این یکی هم کرند هستش همونی که عرض کردم در پست قبلی این از اون چاقوهای هستش که کمله ها ازش استفاده میکردند از زمان جنگ برادرم غنیمت گرفته

[تصویر: Image002.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - majid1234 - 2012-02-10 12:22 AM

(2012-02-04 11:08 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-03 10:51 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا این تیغه های دمشقی زیبا هستن کجا گیر میان ایا بیشتر به درد کلکسیون میخورن یه واقعا کارایی دارن Khansariha (172)
مطمئنا کارایی هم دارند اما کی دلش میاد از این ها کار بکشه؟ من تا حالا دلم نیامده بود از کارد بنچ مید قلابی خودم کار بکشم (هرچند حالا که فهمیدم قلابیه ازش انتقام می گیرم).

مهدی جان این چاقو که تو این عکس هستش.اصلشو دارم.
تیز بودنش با تیغ صورت تراشی برابری میکنه.خوب شد یادم انداختی بگردم پیدا کنم تو وسائلم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amir74 - 2012-02-10 12:50 AM

ببینی چنتا سر با این چاقو بیخ تا بیخ بریده شدهKhansariha (290)