شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - BROWNING X BOLT - 2013-08-27 12:14 AM

سلام
چاقوی های ساخت تبریز کیفیت دارن دوستان؟؟؟؟؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - MARI - 2013-08-27 06:35 AM

دوستان چاقوهای دست ساز رنج قیمتیشون چقدره و کدوم استاد کار بهتره؟Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-08-27 10:06 AM

پاسخ دوست عزيز دل باروني:
خود تبريز چاقو نمي سازن بلكه شهرستان بناب چاقوي دست ساز جيبي تاشو با قفل خيلي محكم به اسم "بابا" معروفند.
دوست عزيز ماري:
چاقوهاي جيبي زنجان كه اسم سازنده روشون حك شده باشه مثل طاهري ، محمدي و .... و اگخه كلمه زنجان باشه به درد نمي خورن
چاقوهاي ساخت كرند كرمانشاه و هم چنين چاقوي بابا

كرند:

[تصویر: l9175_DSC00591.jpg]

زنجان:

[تصویر: chaghoo%20zanjan%202.jpg]

بناب:

[تصویر: 05_1313704333613321.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-08-27 05:13 PM

دوستان این چاقو را اگر کسی جایی سراغ داره و میتونه بخره بگه من یکی میخوام .

زنجان:

[تصویر: chaghoo%20zanjan%202.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - titan - 2013-08-28 12:22 AM

سلام دوستان من میخوام یه چاقو بخرم قیمتشم تا 20تومن به نظرتون چی بخرم؟
در هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کنم؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - اشکان - 2013-08-28 12:53 AM

(2013-08-28 12:22 AM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من میخوام یه چاقو بخرم قیمتشم تا 20تومن به نظرتون چی بخرم؟
در هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کنم؟

سلام Khansariha (8)
شما بفرمائید که چاقو یا کارد را به چه منظوری می خواهید استفاده کنید ؟ برای قصابی و گوشت فیله کردن یا برای پوست کندن وسلاخی شکار ؟ یا برای فقط حمل در کوله پشتی و استفاده تدافعی ؟ یا کارد های بقا یا چاقو های چندکاره ؟ یا هر اطلاعات دیگری که می توانید در اختیار دوستان قرار دهید تا راهنمایی جامع تری دریافت کنید .
موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - titan - 2013-08-28 12:55 AM

من برا بریدن سر شکار میخوام.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - اشکان - 2013-08-28 01:46 AM

(2013-08-28 12:55 AM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برا بریدن سر شکار میخوام.

سلام تا رنج قیمت 20000تومان من به شما این چاقو را پیشنهاد میکنم که بعضی ان را به نام چاقوی چوپانی می شناسند از این جهت که قدیم همراه چوپانها بوده وبرای سر بریدن حیوان از ان استفاده میکردند و نیز فرم تیزی سر چاقو به گونه ای است که امکان سلاخی کردن وجدا کردن پوست از گوشت را بدون اسیب رساندن یا سوراخ کردن پوست فراهم میاورد. تاشو بودن ان حمل ان را راحت نموده و جای کمتری اشغال میکند ، راحت تیز میشود .فقط تیغه ان در مقابل زنگ زدن خیلی مقاوم نیست و باید همیشه خشک شود یا چرب نگاه داشته شود این چاقو را من از زنجان حدود 17000 تومان خریدم
[تصویر: 13776419941.jpg]
موفق باشید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shahsavar - 2013-08-28 06:55 AM

چقدر گرون ! من 9000 تومن خریدم

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - morteza - 2013-08-28 09:21 AM

اشکان جان من هم مدل این چاقو را در حدود سال57 در همدان از یک چاقو ساز قدیمی گرفتم و ایشون میکفت این چاقو اگر زنگ نبزنه بچه ات هم ازش استفاده میکنه (اون موقع 19 سالم بود) .براحتی با پشت ظروف چینی تیز میشه و خیلی هم دوام میاره . البته دسته اون شاخی هست . پیداش کنم عکسش را میزارم.
راستی فکر کنم حدودا 20 تومن (200 ریال ) خریده باشم.Khansariha (256)Khansariha (214)