شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - اشکان - 2013-08-29 12:51 AM

(2013-08-29 12:43 AM)saeedirooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-29 12:24 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-28 09:02 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستای عزیزم
Khansariha (8)
منظورم جنس اصلش هست
این چاقو دوام و ماندگاری طولانی داره یا نه؟
یعنی کیفیت تیغه اون در چه حده
دستتون درد نکنه
Khansariha (8)
سلامKhansariha (8)
تیغه با کیفیت و ضد زنگ و تیزی خوب وماندگار از جنس استنلس استیل دارد اما برای کارهایی که در شکار و کوهستان وبیابان مورد نیاز است کاربرد بالایی ندارد کارهایی ازقبیل سربریدن و پوست کندن شکار ، قطع کردن شاخه ها ، کندن زمین ، تدافعی و موارد پیش بینی نشده ...
به یاد داشته باشیم که کارد یا چاقو یکی از ضروری ترین و مورد نیاز ترین ابزار همراه یک شکارچی یا طبیعت گرد است پس در انتخاب ان تمام گزینه ها را در نظر بگیریم
موفق باشید

سلام
اشکان جان با همین مشخصاتی که گفتی(مناسب برای شکار)تا 200 هزار تومن چه پیشنهادی داری؟
البته اگه کارد باشه بهتره تا چاقو
پیشاپیش ممنونKhansariha (256)
سلامKhansariha (8)
بنده مدتهاست خرید دلخواهم را نداشتم و از قیمتها ی کارد وچاقو خبرهای بروز ندارم ، اما جناب آقا رضا rezajf و جناب آقای هاشمی nobody2000 فکر کنم خرید های جدیدتر و قیمتها را بروزتر داشته باشند .
مارک های اوکاپی اصل ، باک اصل ، سولینگن که جدیدا اقا رضا خریده اند مارک های مورد علاقه ام می باشد هرچند ارادت خاصی به کاردهای سنگری و غواصی و نظامی دارم
ارادتمندKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - MARI - 2013-08-29 11:50 AM

سلام.دوستان برای محکم کردن چاقو چطور کربن بهش اضافه میکنن؟وقتی اضافه میکنن چه رنگی میشه؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ali-karaji - 2013-08-29 11:58 AM

جند سال پیش مستندی از یه پیرمرد سوهانساز پخش شد که برا خشکه کردن.سوهانای خام رو میریخت داخل لوله وبینشون رو با خاک زغال پرمیکرد(متوجه نشدم زغال چوب بود یا سنگ)بعد چندین ساعت میگذاشت داخل کوره.
رنگ سوهاناش دودی خاکستری میشد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - MARI - 2013-08-29 12:04 PM

تشکر.بنظر شما اینطوری فقط سطحش کربن دار نمیشه؟من امتحان کردم رنگش خاک مایل به سیاه شد و وقتی زیر آب گرفتم رنگش سیاه شد انگار که زاج زده باشی.در واقع یک لایه کربن روش نشست.حالا نمیدونم تاثیری داشته یا نه!

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - bycal - 2013-08-29 12:38 PM

(2013-08-29 12:04 PM)MARI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر.بنظر شما اینطوری فقط سطحش کربن دار نمیشه؟من امتحان کردم رنگش خاک مایل به سیاه شد و وقتی زیر آب گرفتم رنگش سیاه شد انگار که زاج زده باشی.در واقع یک لایه کربن روش نشست.حالا نمیدونم تاثیری داشته یا نه!
سلام دوست عزیز
اگه خیلی دوست دارین در مورد این روش بدونین عبارت سخت کاری سطحی یا کربونیزه رو میتونین سرچ کنید تا اطلاعات کاملی در اختیارتون قرار بگیرهKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-08-29 02:53 PM

(2013-08-29 12:43 AM)saeedirooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-29 12:24 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-28 09:02 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستای عزیزم
Khansariha (8)
منظورم جنس اصلش هست
این چاقو دوام و ماندگاری طولانی داره یا نه؟
یعنی کیفیت تیغه اون در چه حده
دستتون درد نکنه
Khansariha (8)
سلامKhansariha (8)
تیغه با کیفیت و ضد زنگ و تیزی خوب وماندگار از جنس استنلس استیل دارد اما برای کارهایی که در شکار و کوهستان وبیابان مورد نیاز است کاربرد بالایی ندارد کارهایی ازقبیل سربریدن و پوست کندن شکار ، قطع کردن شاخه ها ، کندن زمین ، تدافعی و موارد پیش بینی نشده ...
به یاد داشته باشیم که کارد یا چاقو یکی از ضروری ترین و مورد نیاز ترین ابزار همراه یک شکارچی یا طبیعت گرد است پس در انتخاب ان تمام گزینه ها را در نظر بگیریم
موفق باشید

سلام
اشکان جان با همین مشخصاتی که گفتی(مناسب برای شکار)تا 200 هزار تومن چه پیشنهادی داری؟
البته اگه کارد باشه بهتره تا چاقو
پیشاپیش ممنونKhansariha (256)

بنظر من یه چاقو اصل Victorinox بگیر بسیار عالی هست .
در کنارش یه چاقو گربر از این چینی ها هم بگیر که هر کارد داره و هم چاقو و قیمتش بسته به مدل تا 120 130 تومان هست و از 60 70 تومان بسته به سایز شروع میشه .چاقو Victorinox هم حدود 120 تا 160 تومان باید باشه .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - jabili - 2013-08-29 05:22 PM

دوستان با کاربردهایی که دوستمون آقا اشکان گفتن تا 20-30 تومن چی پیشنهاد میکنید؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - dieselpower - 2013-08-29 06:17 PM

داداش راستش ما چند شکل مختلف از همین چاقوهای معمولی 20یا30 تومنی داریم قبل از شکار با سنگ مخصوص حسابی تیزش میکنیم و میریم شکار همه چیزم باهاش میبریم از در قوطی کنسرو گرفته تا شاخ و برگ و خود شکار و همه چی و برای دفعه بعد هم همینطور تا حالا هم هیچوقت لنگ نبودیم .
من به شخصه پول زیاد حاضر نیستم بابات چاقو بدم چون تا حالا چاقویی ندیدم که این کارها رو باهاش بکنی و بازم تیز بمونه .و تازه اینا رو هم اگر گم کنم یا جایی جا بذارم دام نمیسوزه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-08-29 06:37 PM

امروز یکی از دوستان از یکی 2 تا مغازه در شهرشون برام از چاقو ها عکس گرفته بودند و فرستاده بودند که حیفم آمد در سایت قرار ندم .
من یک سری از این چاقو ها که بنظرم جالب بود را علامت گذاری کردم .بنظر دوستان از این مدلها که علامت گذاشتم کدوما خوب هستند ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2013-08-29 07:28 PM

بنظر من بهترینش شماره 14 هست. بقیه همه چینی هستن و یا تیغه هاشون شکننده هست یا خیلی سخت و کند.