شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-08-30 08:35 PM

به دوستانی که میخواند چاقو خارجی بخرند توصیه اکید میکنم که در انتخاب جنس تیغه دقت به خرج بدهند و بجای Carbon Steel چاقویی با جنس تیغه stainless steel انتخاب کنند که دیگه مشکل زنگ زدن نداشته باشند چون جنس Carbon Steel سریع زنگ میزنه و بعد هر استفاده باید کامل تمیز و پاک بشه و ترجیحا روغن کاری بشه .

همانطور که قبلا گفتم من یک چاقو سوئدی مارک Mora خریدم که بعد از اولین استفاده چون کامل تمیز و پاک و روغن کاری نکرده بودم زنگ زد .امروز بهشون ایمیل زده بودم و بهم همین مورد بالا را گفتند و توصیه کردند که از جنس stainless steel استفاده کنم که این مشکل زنگ زدن را نداشته باشم .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - darkman - 2013-08-31 02:08 AM

(2013-08-30 10:00 AM)rezamohammadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-29 11:41 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من رفته بودم یه سری تجهیزات بگیرم(ما اراکیم) یه چاقو دیدم که خیلی جالب بود
رنگ بندیش خیلی تو چشم می زد
یه غلاف پلاستیکی کمری داره پشتشم چخماخ داره برا آتیش درست کردن
خوشم اومد
حتما میرم یه دونه می گیرم
اینم عکساشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیمتشم دقیق یادم نیست
یا گفت 125 یا 135
فروشندش گفت ساخت سوئد هست و تیغش هم فولاد ضد زنگه و فوق العاده تیز و به این راحتی ها هم کتد نمیشه
اینم لینک فروش اینترنتیش:

گفتم بذارم شاید خوشتون بیاد
کوچیک همه بچه های گل سایت
Khansariha (8)

سلام جناب دارکمن
این چاقو ساخت کجاست و قیمتش چنده ؟ من خیلی خوشم اومد میشه لطفا" بپرسی تیغه های کربن هست یا نه ؟ ممنون میشم .
داداش این چاقو ساخت سوئد هست و قیمتشم بین 125 تا 135
جنس تیغش هم Stainless steel هست
اینم لینک اصلی تولید کننده و توضیحات دقیق این چاقو:

مخلصیم
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - old.hunter - 2013-08-31 08:42 AM

سلام و عرض ادب Khansariha (8)
دوستان عزيز لطف بفرماييد كل صفحه رو نقل قول نكنيد !!!
فكر بنده حقير هم باشيد تا صفحه لود بشه جون اينترنت به لب ميرسه Khansariha (172)
در مورد اين نوع چاقو ها عرض كنم به عنوان شكاري نميشه روشون حسابي باز كرد
چون طول چاقو يك مقدار دست و پا گيره .يا بايد در كوله نگه داري بشه يا بايد به كمر بند نصب بشه
وقتي به كمر بند وصل بشه در هنگام نشستن شما مجبوري چاقو رو به عقب كمر هدايت كني
ديده شده اغلب افرادي كه چاقو حمل مي كنن براي شكار
جابندي بر روي چاقو تعبيه شده .كه پس از نصب بند چاقو رو به دور گردن آويز مي كنن يا انتهاي بند رو به
نوار مهار كمربند مي بندد و در جيب رها مي كنن Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2013-08-31 09:16 AM

[تصویر: 30_13137785700002381.jpg]

[تصویر: 13591268692.jpg]

چقدر جالبه هر دو چاقوي اشكان و وحيد(وحيد از سايت ديگر) منهاي قسمت انتها شبيه هم هستند
اون طور كه معلومه در زمان خودشون از مدل هاي محبوب بودند

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-08-31 10:04 AM

بعضی وقتا بیکاری میزنه به سرم میرم تو سایتهای خارجی شروع میکنم گشتن به دنبال چاقو های خوب و Review ها را میخونم و ... در آخر هم یه سری چاقو به این Wish list سایت آمازون اضافه میکنم میگم حالا انشاالله در آینده پول دار شدم یا کسی مسافر از آمریکا داشت میگم برام یکی دوتاشون را بگیره و بیاره .

الان چاقو تاشو یا همون Folding knife زیاد دارم البته در بین مارک دار ها بهترینشون بنظر من (اونا که موجود دارم) این 2 مدل زیر هست :

Spyderco Tenacious واقعا خوشدست و کاربردی و تیز هست و خیلی راحت و سریع با یک دست باز میشه .
Gerber Bear Grylls Folding Sheath Knife کمی بزرگ تر هست و با یک دست باز نمیشه یا سخت هست ولی چاقوی قوی و تیزی هست بیشتر به درد مواقع سخت میخوره که باید با چاقو خشن رفتار کنید و خیالتون راحت باشه که چاقو چیزیش نشه

در بین چاقوهای تاشو من فقط دنبال یک چاقو دیگه هستم و اون را اگر بگیرم دیگه چاقوی تاشوی دیگه ای نمیگیرم کلا .این مدل هم معروف ترین چاقو تاشو Buck هست که مدل Buck 110BRS Fld Hunting 3-3/4" هست :

من به غیر از همون چاقوی سوئدی غلاف دار که در بالا دوستان عکس های مدل های مشابه را قرار دادند چاقو دست ثابت ندارم .خودم در لیست گلچین مدلهای زیر را انتخاب کردم :(گفتم قرار بدم شاید بدرد دوستان دیگه هم بخوره و شاید کسی نظر خاصی داشته باشه)

مدلهای درجه یک :

این هم چند مدل معمولیتر از مارک Gerber:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - titan - 2013-09-05 02:46 PM

سلام دوستان میخواستم نظرتون رو راجب این مارک بدونم.
[تصویر: 13783797471.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hellboy - 2013-09-05 02:53 PM

دادا این کار چینه که به نام امریکا از مرز عراق وارد میشه اما کارش خیلی خوبه من چند مدلشون رو دارم هم محکمن هم تیز و به همین راحتیام کند نمیشن همین قدر بگم که 2 روز پیش با مدل شکاریش سر گوسفند بریدم پوست کندم و تیکه کردم بدون کنترین مشکل

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - titan - 2013-09-05 02:56 PM

قیمتشون چنده؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - hellboy - 2013-09-05 03:06 PM

والا من اکثر چاقوهام رو هدیه گرفتم چون یه کلکسیون کامل چاقو دارم و دوستان لطف میکنن بازم برام میگیرن
اما طرفای ما دوروره 15 تا 25 بسته به سایز و انصاف فروشنده

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - amirjoon - 2013-09-05 03:14 PM

چاقویی با تیغه های پیچ خورده که توسط شخصی به نام Tony Marfione از جنس استیل طراحی و ساخته شده..
فقط دقیقا نمیدونم کاربردش چیه! ولی هرچی هست خیلی ناجوره! خخخKhansariha (76)

[تصویر: 020412_jagdkommando_tri_blade_knife_1.jpg]
[تصویر: 020412_jagdkommando_tri_blade_knife_2.jpg]
[تصویر: 020412_jagdkommando_tri_blade_knife_3.jpg]
[تصویر: 020412_jagdkommando_tri_blade_knife_4.jpg]
[تصویر: 020412_jagdkommando_tri_blade_knife_5.jpg]