شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - leopard - 2012-02-10 11:47 AM

پس یعنی اگه تو خونه باشه مشکل ساز نمی شه؟
از کردستان برام آوردن

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - wolfer - 2012-02-10 07:15 PM

سلام بر دوستان . منم خیلی از این چاقو های دمشقی خوشم امد . اصفهان گیر میاد اینا؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2012-02-12 12:30 PM

حالا که صحبت چاقوی قدیمی شد اینم ببینین:
این یه اشلمپر هست که فکر کنم دور و بر یک قرنی سن داره.چون من که در موردش سرچ کردم دیدم کارگاهی که اینو می ساخته اوایل قرن 20 بسته شده.
[تصویر: schlemper_2_.jpg]
[تصویر: schlemper.jpg]
تیغه اش فولاد خاصی هست اونقدر تیز میشه که میشه مثل تیغ صورت تراشی ازش استفاده کرد.البته این در اصل برای قلم تراشی استفاده می شده.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-16 11:55 PM

امروز چند مدل از چاقوهای ونگر اصل رو تو مغزه دیدم قیمتهاشون از قیمتهای البسکو ارزونتر بود، با وجود اینکه مثلا" با تخفیف 20% قیمت زده ف مرجعی نیست که اگه کسی الکی اعلام حراج و یا تخفیف کرد یقه اش کنه ، اینم یه جور کلاهبرداریه .

اینم چند مدل چاقوی برتای اصل ایتالیا ، زیبا و کارآمد .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 12:00 AM

مدل های چاقوهای ونگر خیلی متنوع هستند. مثلا دو مدل که عین هم هستند و فقط یک ابزار کم و زیاد دارند 10-20 هزار اختلاف قیمت دارند. ای کاش عکس چند مدل رو با قیمت هاشون می ذاشتید که بشه یک مقایسه مستند انجام داد. کدوم مغازه قیمت کردید؟ تو فردوسی؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-17 12:03 AM

(2012-02-17 12:00 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مدل های چاقوهای ونگر خیلی متنوع هستند. مثلا دو مدل که عین هم هستند و فقط یک ابزار کم و زیاد دارند 10-20 هزار اختلاف قیمت دارند. ای کاش عکس چند مدل رو با قیمت هاشون می ذاشتید که بشه یک مقایسه مستند انجام داد. کدوم مغازه قیمت کردید؟ تو فردوسی؟
اختلاف قیمت در حدود10% بود مدلها هم دقیقا" یکی بود منتهی منظورم از اعلام تخفیفو تعیین زمان و بازار گرمیه،فرصت شد عکساشم میزارم. نخیر ،نارمک پرسیدم ،فردوسی بنظرم ارزونتر باشه.

این مدل 42 بود که البسکو زده 47

این مدل 84 بود البسکو زده بالای 90

عین این مدل آخریه فقط دسته اش قرمز و مشکی بود زده بود 80 تومان.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 12:39 AM

تو صفخه زیر :

یکی از دوستان عکس چند مدل از چاقوهای ونگر رو با قیمتاشون از ویترین یک مغازه در بازار الکترونیک تهران گرفته.
من دو سه مدلی رو که قیمت و مدلش رو دیدم با سایت البسکو مقایسه کردم. قیمت بدون تخفیف سایت از مغازه بیشتر بود اما قیمت با تخفیفش یکی دو سه هزار تومانی کمتر بود. در ضمن مغازه هایی که قیمت میزنند تو ویترین معمولا تخفیف نمی دند. از طرف دیگه با پست سفارشی از سایت می فرستند که خودش به نظزرم ارزش داره. نکته دیگه مدلی که من از سایت خریدم جعبه آلومینیومی شکیلی داشت (البته نمی دونم همه مدل ها این جعبه رو دارند یا نه) ولی ظاهرا مدل های تو مغازه جعبه هاشون مقوایی هست. هرچند مطمئین نیستم و شاید اونا هم جعبه فلزی داشته باشند.
مثلا این مدل با تخفیف 57600 هست:

اما تو عکسی که تو آدرس اولی هست همین مدل 60000 تومان هست.
(2012-02-17 12:03 AM)mani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-17 12:00 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اختلاف قیمت در حدود10% بود مدلها هم دقیقا" یکی بود منتهی منظورم از اعلام تخفیفو تعیین زمان و بازار گرمیه،فرصت شد عکساشم میزارم. نخیر ،نارمک پرسیدم ،فردوسی بنظرم ارزونتر باشه.

این مدل 42 بود که البسکو زده 47

این مدل 84 بود البسکو زده بالای 90

عین این مدل آخریه فقط دسته اش قرمز و مشکی بود زده بود 80 تومان.

همین مدلهایی که ذکر کردید مثلا کافیه پیش گوشتی نداشته باشه یا تیغش بجای اره ای ساده باشه تو همین سایت البسکو تا 10 هزار تومان قیمتش میاد پایین. بهتره به جای اتکا به حافظه شماره مدل رو یادداشت می کردید. من دارم برای یکی از اقوام هم می خرم یکی اگه مطمئین بشم گرون می ده سفارش رو کنسل می کنم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-17 12:45 AM

قیمتها مقطوع بود و جعبه مقوائی داشت ولی جلدهای مخصوص و شکیلی برای بستن به کمربند داشت که در حدود 20 تومان قیمتش بود.
در ضمن البسکو فکر کنم قیمت ارسال رو جدا میگیره .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 12:47 AM

احتمالا منظور از دسته قرمز که دید 80000 مدل زیره که 77600 هست تو سایت البسکو و فرقش تیغه اصلی چاقو که سادست و دندانه دار نیست.
قیمت ارسال سفارشی رایگانه اگه پیشتاز بخواهید جدا می گیره. البته بنده مبلغ البسکو نیستم سوبرداشت نشه.:Khansariha (214)

البسکو دو مدل جلد داره که 14 و 16 و خرده ای می ده. ببینید همون جلدای 20 تومانی نیستند؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-17 01:12 AM

(2012-02-17 12:47 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احتمالا منظور از دسته قرمز که دید 80000 مدل زیره که 77600 هست تو سایت البسکو و فرقش تیغه اصلی چاقو که سادست و دندانه دار نیست.
قیمت ارسال سفارشی رایگانه اگه پیشتاز بخواهید جدا می گیره. البته بنده مبلغ البسکو نیستم سوبرداشت نشه.:Khansariha (214)

البسکو دو مدل جلد داره که 14 و 16 و خرده ای می ده. ببینید همون جلدای 20 تومانی نیستند؟
نه قربان هدف اینه که تا جایی که بشه دوستان اجناس رو ارزونتر بخرن .
اتفاقا" من دقیقا" طالب اون مدل بودم که میگم 80 تومان بود ولی بدلیل دندانه دار بودن تیغه اش نگرفتم ، من ساده میخواستم که قراره هفته دیگه بیاره ، فروشنده هم کلی تبلیغ کرد که این بهتره برای بریدن قوطی کنسرو و از این چیزا ...
مدل جلدها هم بنظرم کشیده تر بود ، حالا شما برات امکان داره از مغازه هم قیمت بگیر ، اینم میگفت خرید قبل از گرونی دلاره .