شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2013-09-16 11:28 AM

اقا شرمنده منم امدم جلوی کلکسیونر ها یکم عرض اندام کنم و بعدش در برم خخخخخخ
متاسفانه توی سری چاقو های من چاقو مارک دار وجود نداره و برای همین باید تهیه کنم،ولی در اکثر مواقع موقع مشاوره گرفتن سر خرید چاقو در وسط های صحبت یا به مشکل برخوردم و یا کلا بحث عوض شده و نشده تاحالا چاقو خوب تهیه کنم،دعا کنید انشاالله ویکتور ونکوسی چیزی بیاد بین اینا...(البته اینا نصفش هست و نصف بقیش یکم دم دستم نیست و دراوردنش سخته)عکس ها مل 3 ساعت پیش هست.
[تصویر: 13793174273.jpg]
در باره این 3 تا هم میخواهم توضیح بدم.
[تصویر: 13793178592.jpg]
این یکی بالاش را پدرم قبلا با فرز درست کرده بود و بعدش من با سنگ رومیزی(حیف دستش ضعیفه)
[تصویر: 13793178605.jpg]
این 2 تا هم از یک بنده خدایی به من رسیده(خدا روحش را شاد کنه،یک کتاب تاریخ زنده بود)
[تصویر: 13793178594.jpg]
[تصویر: 13793178593.jpg]
میخواستم بدونم این چاقو استیل ضد زنگ برای ماهی پاک کردنه جدا!!!
اینم یک تبر ایرانی که به شدت قوی و کاری هست و حتی با دسته اش میشه درخت قطع کرد خخخخ
[تصویر: 13793174251.jpg]
به فورم تیغه دقت کنید!!!
[تصویر: 13793174262.jpg]
البته همین جمعه پیش پام رفت توی اون تیزی پایینی تبر و 3 تا از انگشتام تا 20،30 دقیقه حس نداشتن و فقط خون میرفت،و علتش هم به خاطر اشتباه خودم بود که تبر را روی زمین گذاشته بودم و تیغه های اینا هم کج هست و بالا تر از زمین قرار میگره و براحتی میتوانه اسیب بزنه،حالا بماند که این تبر به شدت هم تیز هستKhansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
اون چاقو که از همه کوچک تر هست جنسش از چیه؟از استخوان هست یا شاخ؟؟؟
ببخشید یکم زیاد شد.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kooshan - 2013-09-16 01:08 PM

(2013-09-14 06:21 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فكر كنم بشه پست دوم
بالاي نوشته ((مال جنگ جهانی دوم))
دسته سياه رنگ با رودسته و زير دسته برنجي Khansariha (8)
دوست عزیز این چاقوی باک هست. از اون ور اومده. خیلی چاقوی با کیفیتی هست. قدیمیه. حدود بیست سال پیش از امریکا اومده. روش نوشته
BUCK
110
U.S.A
اگه سوال دیگه ای هست در خدمتیمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - shahsavar - 2013-09-16 01:32 PM

چاقوی شکار من :

[تصویر: 13793256321.jpg]

[تصویر: 13793256322.jpg]

کسی از این مدل جدیدا" جایی ندیده ؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2013-09-17 10:22 PM

(2013-09-17 10:01 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.محراب خود شد بعد از مدت ها خودی نشون دادی.دلیل اینکه دور تبر را سیم پیچوندی چیه؟Khansariha (8)
سلام اقا روح الله.
اون سیمه زیاد موضوع خاصی نداره،یک بار پدرم تبر من را برداشته بود برای قطع کردن ریشه های یک درخت(که باعث شده بود موزایک های جلوی در پارکینگ بیاد بالا)که یک مورد پوسته شدن خیلی کم روی ناحیه دسته دیدم و همون را علم کردم و پدرم را مجبور کردم که دورش سیم مفتولی بپیچه.و از اون به بعد وزنش حداقل 1 کیلو گرم اضافه تر شده و وزن خود تیغه هم 1/2کیلوگرم هست.دسته هم دسته بریده شده از دسته بیل هست.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
البته خود پدرم هم مشابه همین تبر را داره اما کوچک تر هست و توی انباری گذاشته ولی مال من همیشه در دسترس هست و برای همین هی باید دنبالش بگردم خخخخ
-----------------------------------------------------------------
خواهشا اگه کسی از جنس دسته اون چاغو کوچیکه و کاربرد اون چاقو استیل خبری داره بگه ممنون میشم.
ببخشید لرزش دستم کیفیت عکس ها را پایین اورده.Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
وسیله چند کاره هم چند تایی دارم اما به غیر از اون نمونه ایرانی که دارم بغیش خیلی کیفیتش بده.Khansariha (226)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - royal - 2013-09-17 10:33 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - arash1324 - 2013-09-18 10:22 AM

(2013-09-07 01:16 PM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا آرش چرا تو همین رنج قیمت دنبال مارک گربر آمریکا نمیری که از اکثر مارک ها بهتر هست و تو آمیرکا سومین برند برتر هست
معمولاً این مدل هاش بیشتر گیر میان

[

البته سه مدل از گربر هم داشت كه دست گرفتم ولي اين MUELA چاقوهاي بااصالت هستند و مطمئن هستي كه چيني نيست . از اينكه يه جنس اصيل خود كشور سازنده تو دست داشته باشي تا يه چاقو تحت ليسانس خيلي بهتر هست . البته اين چاقو هم از خودش سايت داره و چاقوهاي شكاري خوبي رو داره كه كافيه كلمه MUELA رو سرچ كنيد .

[تصویر: 13794853261.jpg]

[تصویر: 13794853262.jpg]

[تصویر: 13794853263.jpg]

البته خدا وكيلي يكم كم انصافي هست كه عنوان كنيم اين ها براي سر بريدن خوب نيست من كه تو دست لمس كردم به كيفيت تيغه اش پي بردم . اندازه تيغه چاقو كوچيك 12 سانت هست و تيغه هاي بزرگ 16 سانت هست و اون چاقو هاي بزرگ لبه تيزش حلالي هست كه براي بريدن گردن حيوان خيلي راحت هست . بايد لمس كرد تا متوجه كيفيت شد . تو دست نشستن هم خيلي عاليه هست بطوريكه من چاقو رو به دست يه بنده خدا دادم كه سررشته اي از چاقو نداره . خدايي خيلي راضي بود و براحتي از دستش نذاشت پايين همش دوست داشت تو دست بگيره اين چاقو رو Khansariha (219)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - ln 1 - 2013-09-18 11:07 AM

ارش جان چاقو هایی خوبی هستن . البته قیمتهای فروشنده هم فضایی شده . پارسال چاقوی ویکتورینکس را با اختلاف قیمت 40 هزار تومانی نسبت به این فروشگاه از اقای حریری که خودشون ید طولایی در گرانفروشی دارن تهیه کردم .تازه اقای میری ادعای نمایندگی ویکتورینکس را هم دارن .

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nobody2000 - 2013-09-18 11:22 AM

چند روز پیش در تهران 2 روز طرح ویژه بود و مامورهای اماکن مغازه های فردوسی را زیر و رو کردند و هرچی چاقو بود جمع آوری کردند .نمیدونم شهرهای دیگه هم اینجوری بوده یا نه ولی همین روی قیمت چاقو تاثیر منفی میزاره . Khansariha (367)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - THUNDER - 2013-09-18 12:08 PM

ساخت غلاف پارچه ای با کمترین هزینه
سلام دوستان
ساخت یه نوع خیلی ساده غلاف رو بهتون یاد میدم که فقط جهت حمل و محافظت هست. مزیت چرماینه که تیغه رو قشنگ کیپ نگه میداره ولی میشه این کار رو هم برای پارچهای کرد.
مواد مورد نیاز:
پارچه مقاوم (من از پارچه ی یه شلوار قدیمی محکم استفاده کردم)
نخ (ترجیحاً هم رنگ پارچه یا کمی تیره تر)من به دو دلیلاز نخ مشکی استفاده کردم: اول اینکه توی عکس ها معلوم باشه و محل دوخت رو متوجه بشید دوم اینکه روی چرخ خیاطی نخ مشکی بود حوصله ام نشد عوضش کنم! خخخـ!
خط کش
اتو

1-برش زدن پارچه:
ابعاد پارچه رو بر اساس فرمول زیر در نظر بگیرید
عرض پارچه: (عریض ترین جای چاقو ضرب در 2)+3 سانتی متر
طول پارچه: طول کل چاضو+طول تیغه+عرض کمر بندی که میخواید چاقو رو بهش وصل کنید + 2سامتی متر

2-دوختن پارچه بصورت نوار:

3-دوختن جای تیغه:
از ته نوار نیم سانت رو برگردونید و بدوزید بعد تا کنید و اندازه ی تیغه در بیارید و بدوزید(یکم فضا آزاد بذارید که نوک چاقو به ته غلاف تخورده)

4-دوختن جای کمر بند: به همونروش بالا و با در نظر گرفتن عرض کمر بند این قسمت رو هم به پشت تا میزنید و میدوزید.

5-دوختن نواری برای نگه داشتن دسته ی چاقو برای جلوگیری از دراومدن از غلاف:
میتونید از دکمه یا چسب های نرینه مادگی استفاده کنید.

*محل هایی که تیغه ی چاقو با دوخت تماس داره رو چند دور بدوزید تا مجکم باشه و پاره نشه.
*برای راحت تر شدن لبه دوزی های نازک میتونید اتو کنید که راحت تر زیر چرخ بیاد.
*برای اینکه تیغه توی غلاف کیپ بشه میشه از دو که کارتن پلاست استفاده کرد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mehrdadjan - 2013-09-18 12:18 PM

دوستان می خواستم ای چاقو را بخرم از دوستان کسی از این مدل
که نوشته برونینگ اطلاعاتی داره قیمت داد40
[تصویر: 13794940771.jpg]