شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 01:17 AM

راستش من فکر نمی کنم ونگر اصلا چاقوی فرمز دندانه دار تو اون سبک تولید کرده باشه. اگه بتونید از تو سایتشم مدلی رو که می گید پیدا کنید ممنون می شم.
اینم مدلی که من گرفتم. سبز با تیغه دندانه دار و یک جعبه آلومینیومی و تیغه اصلی ضامن داره که ضامنش همون علامت صلیب قرمز ونگر هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با یک جعبه شبیه به این از طریق پست سفارشی رایگان به شهرستان ارسال شد برام.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

صفحه زیر مربوط به مدل های ranger چاقوهای ونگر هست که موضوع صحبت ماست. کلا 3 مدل قرمز داره یکیش اره نداره، یکیش انبردست داره و تنها مدلی که قرمزه و اره هم داره همونیه که گفتم و تیغش دندانه دار و بلند نیست. احتمالا یا رنگ رو اشتباه گرفتید یا تیغه اصلی چاقو اره ای نبوده:

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-17 02:05 AM

دوست عزیز من گور رنگی نیستم ، دلیلی هم نداره دروغ بگم ، من نگفتم قرمز ، گفتم قرمز و مشکی ، در ضمن اگه تهرانی ، کاری نداره که ، آدرس میدم همین فردا برو ببین .

نارمک ، میدان هفت حوض ، نبش خیابان گلبرگ شرقی ، پلاک 50

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 02:17 AM

من فعلا تهران نیستم و اگر حوصله گشتن مغازه ها رو داشتم شاید از نت خرید نمی کردم. فکر می کردم شرکت ونگر کلیه محصولاتشو تو سایتش گذاشته. اون سه مدلی هم که گفتم قرمز و مشکی هستند البته. اگه شما اینقدر مطمئینید شاید برای مغازه نارمک به صورت اختصاصی مدل زده. به هر حال موفق باشید. راستی اگه برای خرید اون چاقوی بی دندانه رفتید ممنون می شم از این مدل اختصاصی یک عکس بگیرید تا من به طور قطعی پی به اشتباهم ببرم و بخاطر دادن اطلاعات غلط و پافشاری بر اون از شما عذر خواهی کنم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mani - 2012-02-17 02:40 AM

(2012-02-17 02:17 AM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فعلا تهران نیستم و اگر حوصله گشتن مغازه ها رو داشتم شاید از نت خرید نمی کردم. فکر می کردم شرکت ونگر کلیه محصولاتشو تو سایتش گذاشته. اون سه مدلی هم که گفتم قرمز و مشکی هستند البته. اگه شما اینقدر مطمئینید شاید برای مغازه نارمک به صورت اختصاصی مدل زده. به هر حال موفق باشید. راستی اگه برای خرید اون چاقوی بی دندانه رفتید ممنون می شم از این مدل اختصاصی یک عکس بگیرید تا من به طور قطعی پی به اشتباهم ببرم و بخاطر دادن اطلاعات غلط و پافشاری بر اون از شما عذر خواهی کنم.
هرجای دنیا رفته باشید فکر کنم بتونید تلفن بزنید : 77933397
در ضمن اگه میدونستم کار به تیکه انداختن میکشه اصلا" مطرح نمیکردم، چونکه اساسا" حوصله بحث کردن ندارم ، اگه میبینی آدرس و تلفن کاملشو دارم واسه اینه که یه ساعت دادم تعمیر ، قبضش دستمه . شما هم زیاد نگران البسکو نباش جنساش رو دستش نمیمونه . شما هم موفق باشید

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - severus snape - 2012-02-17 07:31 AM

تمیز ترین روش برای تیز کردن تیغه های چاقو تا نقطه نهایی استفاده از زاویه ی کنارهی پشت تیغ کاتر ها هست (تیغ موکت بر) بدونه کوچکترین آسیبی به تیغه بزنه و حتی کوچکترین جای خشی باقی بزاره به شدت تیز میکنه به این صورت که اون زاویه پشت تیغ کاتر رو به صورت مایل روی لبه کارد قرار میدین و به جلو هلش میدین به شدت چاقو هارو تیز میکنه و بی نقص عمر تیغه هم بالا میره تا اینکه با سنگ و سوهان تیز بشه البته این روش تمیز وقتی کارایی داره که تیغه چاقو خیلی کند نشده باشه درواقع برای تیز کردن نهایی هستش.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-02-17 09:37 AM

دوستان باهم مهربونتر باشيدKhansariha (172)
چاقوي ونگر و ويكتورينوكس حتما و حتما با دسته قرمز يا رنگ خاصي توليد نميشه
چون ميتونه با دسته هاي سبز فسفري-قرمز-مشكي-آلومينيوم- و در موارد خاصي با دسته شاخ گوزن هم توليد ميشه ونگر با دسته از جنس شاخ گوزن رو خودم تو بازار منوچهري دست يه دست فروش كنار خيابون ديده بودمو بعيد نيست با دسته استخوان هم ساخته بشه گلهي وقتا به مناسبتهاي خاص مثلا 100 سالگي كارخونه يا فرد خاصي يا هر علت مهم ديگه اي ممكنه يه سري ليميتد توليد كنن كه فقط و فقط در همون بازه خاص توليد بشه مثلا دوربين عكاسي فوجي فيلم اس700 رو تو بعضي كشورها به اسم اس 5700 ميشناختن كه من نميدونستم و هر چي سايت شركت فوجي فيلم رو اون زمان زير و رو كردم نتونستم مشخصات اين دوربينو اس 700 رو پيدا كنم!!
سر رنگ دسته با هم اينجور صحبت نكنيدKhansariha (8)چون تا بيست سي سال قبل كسي فكرشو نميكرد كه ونگر يا ويكتورينوكس دسته فسفري بخوان تو چاقوهاشون استفاده كنن
اما رنگ اصلي ونگر و ويكتورينوكس قرمزه درست مثل رنگ اصلي فراري كه قرمزه يا كاوازاكي كه سبزه يا سوزوكي كه رنگ آبي و مرسدس كه نقره ايه و....
ضمنا يه نكته مهم ديگه
جديدا ويكتورينوكس براي بعضي توليداتش مثلا كارد آشپزخونه آرم صليب رو عوض كرده و به شكل يه عقاب در حال پرواز در آورده به اين تفاوت هم دقت كنيد
[تصویر: victorinox_shield_1600.jpg]
[تصویر: victorinox%20logo.jpg]
براي حسن ختام چن تصوير از ويكتورينوكس رو ميزارم بد نيست
[تصویر: victorinox-climber-evolution.jpg]
[تصویر: DSCN3785.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1295008729249]
[تصویر: victorinox-dualprox-1.jpg]
[تصویر: cybertool41.jpg]

[تصویر: chifres_comfundo_80pct_jnomes.jpg]
اين هم آدرس سايت براي آشنايي باويكتورينوكس

در ادامه يكي از بهترين كاردهاي دنيا رو معرفي ميكنم
شاهكارهاي دستساز باب لاولس bob loveless كه با تصوير يا خانم با شخصيت كه دراز كشيده مزين شده!!Khansariha (214)
تصوير اول كارد بيگ بر دستساز باب لاولس هست كه بعضي از شركتها از روي اون كپي كردن ضمنا حمل اين كارد در بعضي كشورها ممنوعه
[تصویر: Big_Bear_01.jpg]
تصوير بعدي مربوط به يكي از خوشدست ترين فرم كارد و چاقوهاي شكاريه تيغه دراپ پوينت باز هم ساخته باب لاولس
[تصویر: drop-point-front.jpg]
تصيوير سوم براي تقويت زبان انگليسي ميزارم
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcQRdF86BhWgkFfFqR60Vd0..._xP-ZqFITQ]
اين لينك براي مطالعه با ارزشه

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 10:29 AM

دوست عزیز سو برداشت نشه. من نگفتم رنگ خاصی باید داشته باشه. گفتم تو رده رنجر تنها 3 مدل سیاه و قرمز داره که تیغه هاشون سادهست. مدل های دارای تبغه نیمه دندانه رار یبز و زرد و ... هستند. با مراجعه به سایتش و ادرسی که دازم موضوع قابل بررسی هست.

دوست عزیز سو برداشت نشه. من نگفتم رنگ خاصی باید داشته باشه. گفتم تو رده رنجر تنها 3 مدل سیاه و قرمز داره که تیغه هاشون سادهست. مدل های دارای تبغه نیمه دندانه رار یبز و زرد و ... هستند. با مراجعه به سایتش و ادرسی که دازم موضوع قابل بررسی هست.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - severus snape - 2012-02-17 10:47 AM

دوست عزیز یه مدل دیگه هم زده ببین این اصله
Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - craftsman - 2012-02-17 11:08 AM

آقا شاهين اولا تو اين فصل مارو به وسوسه انار ننداز خخخخخخ
دوما تيغه چاقو رو تميز ميكردي و جوري عكس ميگرفتي كه ماركش ديده بشه
اما از ظاهرش بنظر ميرسه اصل باشه
روي تيغه اگه اين دو كلمه نوشته باشه اصالتش معلوم ميشه
Swiss made يا made in Switzerland
مارك lone wolf يه مارك معتبر در چاقو سازيه چينيها متقلبون الكرام اومدن تقلبيشون رو زدند
Khansariha (214)
نسل آينده كارد و چاقو ها سراميك دي اكسيد زيركونيوم
[تصویر: 863451_d67e0027c4b19d1ae4206411b3169a7c.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2012-02-17 11:09 AM

اصل اصله. از دستش ندید که غفلت موجب پشیمونیه جون می ده برا شکار.