شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2014-02-19 09:35 AM

saber اصولا مارک نیست. اشاره به نوعی تیغه در شمشیر و چاقو داره. اینم تعریفش در لغت نامه هست:
1 : a cavalry sword with a curved blade, thick back, and guard
2 a : a light fencing or dueling sword having an arched guard that covers the back of the hand and a tapering flexible blade with a full cutting edge along one side and a partial cutting edge on the back at the tip ― compare ÉPÉE , FOIL b : the sport of fencing with the saber

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-02-19 11:58 AM

مارک Saber نداریم ولی یه مارک کمتر شناخته شده به نام Sabertooth (دندان شمشیری) داریم که آرمش هم سر یک گربه دندان شمشیری هست.من این مارک رو تو بازار خودمون تا حالا ندیدم.
خود Saber شمشیرهایی بود که توی سواره نظام برای حمله به دشمن استفاده می شه.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - BARZOV - 2014-02-19 05:01 PM

(2014-02-19 11:58 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مارک Saber نداریم ولی یه مارک کمتر شناخته شده به نام Sabertooth (دندان شمشیری) داریم که آرمش هم سر یک گربه دندان شمشیری هست.من این مارک رو تو بازار خودمون تا حالا ندیدم.
خود Saber شمشیرهایی بود که توی سواره نظام برای حمله به دشمن استفاده می شه.Khansariha (8)

حالا که فک میکنم میبینم colombia بوده با تیغه saber.
جنس خوبیه؟واسه شکار چی؟

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-02-19 05:08 PM

(2014-02-19 05:01 PM)FARMANDEH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-19 11:58 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا که فک میکنم میبینم colombia بوده با تیغه saber.
جنس خوبیه؟واسه شکار چی؟
خوب که... بدک نیستن.این کلمبیاها هم دو سه نوع کیفیت دارن بعضی هاشون سخت کاری بهتری داشتن.من دو تاش رو دارم یکیش رو 7-8 سال پیش خریدم یکی رو پارسال.اون قدیمیه تیغه اش خیلی بهتر از جدیده هست.
راستش اگه چاقوی خوب می خوای یا باید هزینه کنی یا خودت دست به کار بشی.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - BARZOV - 2014-02-19 05:45 PM

تیغه ی آلومینیمی یا با آلیاژ آلومینیم هم داریم؟
من شهریور یه کلمبیا کوچیک کمری خریدم 14 تومن از بانه.تقریبا مطمینم که چینیه.ولی جنس سبک و نسبتا محکم و شیکیه.
دستش پلاستیکی ضد اثر انگشته.تیغشم به نظرم آلومینیمی میاد.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-02-19 05:54 PM

(2014-02-19 05:45 PM)FARMANDEH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تیغه ی آلومینیمی یا با آلیاژ آلومینیم هم داریم؟
من شهریور یه کلمبیا کوچیک کمری خریدم 14 تومن از بانه.تقریبا مطمینم که چینیه.ولی جنس سبک و نسبتا محکم و شیکیه.
دستش پلاستیکی ضد اثر انگشته.تیغشم به نظرم آلومینیمی میاد.

تیغه ی آلومینیم؟ بعیده... آخه آلومینیم خیلی نرمه؛ شاید آلیاژی باشه... من یکی گرفتم چینی که جنسش استیل براق هست. میشه عکسش رو بذارید؟ Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Marksman - 2014-02-19 06:14 PM

محاله آلومینیوم باشه.سخت ترین آلومینیوم هم به اون درجه نمی رسه که برای تیغه چاقو مناسب باشه.کلمبیا ها چینی هستن مطمئن باش فرمانده جان.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - BARZOV - 2014-02-19 06:15 PM

من تو راه خونم.اگه بتونم امشب اگه نه فردا عکساشو میزارم.
راستی دوستان یوخده عکس بزارن از چاقوهاشون.Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-02-25 03:17 PM

چاقوي MC1

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kooshan - 2014-02-25 03:24 PM

راستی عکس هم از بهترین چاقو بزارید
به نظر خودم چاقوی buck (باک)

[تصویر: 13933293461.jpg]

[تصویر: 13933293462.jpg]