شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: تجهیزات شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=93)
+--- موضوع: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره (/showthread.php?tid=902)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2014-03-11 07:51 PM

(2014-03-06 09:31 PM)unknown نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرتون این کارد چقدر میارزه؟
[تصویر: 38746062810325660718.jpg]

این چاقو رو می گفت 180 ولی 100 خریدم امروز. به نظز دوستان میارزه؟ هنوز دستم نرسیده و ظاهرا فقط رو تیغه نوشته japan

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - rezajf - 2014-03-11 08:06 PM

آره عزيز مي ارزه و حتي ميتوني به چاقو سازهاي بازار آهنگر ها (حول و حوش سهله دارهاي انتهاي علافه راسته) اون رو بدي تا يه پرداخت نمدي خوب بش بدند و تيزش كنند

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - unknown - 2014-03-11 08:33 PM

ممنون. تهرانه هنوز. اول به دستم برسه بعد اگه تیزش کم بود و لازم بود همین کارو انجام می دم.

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nockdan - 2014-03-11 09:07 PM

خیلی خوب خریدی مبارکت باشه.این کاردیه که یه عمر واست کار میکنه.ببین اگه زاج اصلی خودشه اونو از بین نبر حیفه.دستشم رو با واکس کفش بدون رنگ چند بار خوب واکسش بزن تا خوشگل شه.Khansariha (215)Khansariha (172)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2014-03-13 01:00 PM

اینم چاقو یکی از دوستام که داده براش تیزش کنم(حالا نه این که خودم خیلی بلدم،فقط خراب کاری میکنم خخخخ)
[تصویر: 13947023982.jpg]
یکم تمیزش کردم(با اسپری ناهید و روغن)و همچنین تیزش کردم.نامرد درجا مو زن شد!!!مو های دستمو زد!!!Khansariha (226)
فکر میکردم این کلمبیا تقلبی ها زیاد خوب نیستن!!! اما این یکی یکم نظرمو عوض کرد!!!
سال پیش کلمبیا اصل پیدا کردم که قیمتش 100 اولار بود و میتوانستم به قیمت مفت بخرم(40 تومن)!!! اما نمیدونم چرا حماقت کردم و نخریدم و تا الان دارم برای علاقم بهش میسوزم(هرچند ویکتورینکوس جاشو برام پر کرده خخخخ)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kooshan - 2014-03-13 01:17 PM

سلام محراب جانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با چی تیزش کردی داداش؟
به نظر میاد با سنگ برقی تیزش کردی

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - mhrSB - 2014-03-13 01:24 PM

(2014-03-13 01:17 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام محراب جانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با چی تیزش کردی داداش؟
به نظر میاد با سنگ برقی تیزش کردی
سلام اقا علی
با پشت چاقو ضامن دار خودم،پشت تیغش خیلی خیلی زاویش خوبه و راحت میشه باهاش چاقو تیز کرد.
سنگ رو میزی(سنگ برقی)هم دم دست هست،اما چون چاقو بود و همچنین امانت بود نخواستم با سنگ تیز کنم،سنگو برای تبر و تیشه و ... استفاده میکنم.که اونم خوب تیز میشه.(من وقتی روی وسیله دیگران کار میکنم خیلی خوب در میاد!!! اما وقتی وسیله برای خودم باشه هیچ وقت نمیتوانم خوب درش بیارم خخخخخخ)Khansariha (399)
اون خط و خش هم ها حاکی از این هست که صاحب اصلیش نتوانسته درست و خوب تیزش کنه.Khansariha (226)
طرح تیغش خیلی خوش دست و خوب بود،روی کاغذ طرحش را انداختم تا بعدا درست کنم.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - kooshan - 2014-03-13 01:36 PM

اره طرح تیغش قشنگه اگه خواستی درست کنی طرفی که تیز نیست رو با سنگ برقی مثل اره کنی عالی میشه (مثل عکس زیر)
این اولین کاردیه که درست کردم حدود 4 سال پیش
[تصویر: 13947048201.jpg]
مخلصیمKhansariha (8)

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - nacl - 2014-03-13 01:37 PM

با سلام خدمت همه دوستان.
این هم چند تا چاقویی که من دارمشون. عمدتا مربوط به 30سال پیش هستن.فقط تیغه بعضی هاشون یه کم داره حالت زنگ زدگی پیدا میکنه. میخواستم بدونم باید چکار کرد؟به دسته همشون پارافین زدم. ولی نمیدونم یه تیغه هم میشه زد یا نه؟ کلا استفاده از روغن یا سایر روان کننده ها روی تیغه، باعث از بین رفتن تیزی اون نمیشه؟
[تصویر: 13947051131.jpg]
[تصویر: 13947051132.jpg]
[تصویر: 13947051133.jpg]

RE: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره - Vicxtor - 2014-03-13 01:38 PM

درود دوستان... Khansariha (8)
من به دنبال خرید چاقوی باک آمریکا هستم (اصل)
تا ۲۰۰ تومن میشه پیدا کرد؟ مدل های ارزونتری هم داره این چاقو؟
البته میخوام تا شو باشه و کیف هم همراهش باشه...
ممنون میشم از راهنمایی دوستان و اینکه بگن از کجا بهتره خرید کنم؟ (خودم خرید از سایت ها برام راحت تر هست)
اصلا تو بازار فردوسی جای مطمئنی هست که از اونجا خرید کنم؟
Khansariha (8)